Корзина
221 отзыв
Распродажа! Экономия до 12000 грн.!Подробнее
+380
96
886-96-14
+380
50
826-50-06
+380
96
118-53-94
УкраинаКиев: Петропавловская Борщаговка, Магазин-салон в ТЦ "Будмайдан" пав. 4А (Большая окружная дорога) / / ЛЬВІВ: магазин-салон по вул. Луганська 6 (Зелена, 238)
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
SAVEN | Saving Energy
Корзина
Чому димить камін та які причини задимлення камінної топки чи пічки?

Чому димить камін та які причини задимлення камінної топки чи пічки?

Чому димить камін та які причини задимлення камінної топки чи пічки?

Поява диму від робочого каміна - досить поширене явище, тому що процес горіння дров'яного палива супроводжується появою димових газів. Питань багато: "Чому димить камін?", "Чому з'являється зворотна тяга в каміні?", "Чому дим від каміна йде в будинок, а не виходить  в димохід?", "Чому тяга є, а камін димить?", а ось однозначних відповідей мало – відповіді на ці питання, що стосуються каміна дуже індивідуальні! 

Задимлення  - це перша причина не правильного функціювання камінної топки чи пічки, що може призвести до фатальних наслідків!

Дим від каміна потрапляє в камінний зал по різному:

 1. Зворотна тяга в каміні. Дим (димові гази) вперто не бажають віддалятися в димохід. У цій ситуації сильно димить камін, що призводить до сильного задимлення камінної зали чи приміщення, де розташований камін.
 2. Короткочасне перекидання тяги призводить до нетривалого викиду диму з каміна в приміщення (наприклад, різке відкриття вікна або вхідних дверей, вікна на другому поверсі котеджу). Після чого тяга нормалізується і камін працює без проблем.
 3. Задимлення під час розпалювання.
 4. Задимлення під час підкладки дров.
 5. Задимлення під час горіння каміна. Дим слабо  проходить з під димозбірника  або з кутів камінної топки.

Чи буде камін працювати ефективно і не буде диміти, "чадити", залежить від взаємозв'язку всіх характеристик і параметрів камінної конструкції.

Причин, за якими димить камін досить багато, але основними є:

 • Неправильний монтаж каміна (взаємозв'язок параметрів камінної топки і димаря, особливостей вентиляції в приміщенні). Причина неправильної конструкції каміна банальна - відсутність знань у майстра (виконавця), який назвався пічників або камінщиком.
 • Чи не оптимально підібрана камінна топка і димохід для даного приміщення.
 • Неправильне розташування каміна. Не бажано розташувати камін між вікон, біля сходів, вхідних дверей, зовнішньої стіни будинку (особливо для відкритих вогнищ).
 • Помилкові параметри конструкції димоходу і його розташування. Взаємозв'язок параметрів димоходу (висота, матеріал стінок димового каналу, герметичність каналу і варіанти установки). Необхідна чітка відповідність характеристик димоходу - для створення примусового розрідження (створення необхідної тяги). Найбільш поширені помилки - "низький" димохід, не правильна висота закінчення димоходу відносно конька даху.
 • Близькість розташування вищих будівель або дерев. Навіть правильно спроектований димохід може потрапити в зону вітрового протягу.
 • "Складна" конструкція димового каналу, яка створює додатковий опір руху димових газів і повітря (багато поворотних з'єднань або горизонтальні ділянки в димоході каміна, борів в димоході від печі, під'єднання каміна до опалювального щитка; частина димоходу каміна проходить в будинку, а велика частина зовні будівлі).
 • Зовнішній димохід або димовий канал в зовнішній стіні призводить до проблем при розпалюванні каміна, в деяких випадках при сильному охолодженні димових газів - до підвищеного утворення конденсату (суміш конденсату і сажі "роз'їдає" шви цегляної кладки, має неприємний "кислий" запах).
 • Порушення герметизації каналу димоходу (підсмоктування повітря в канал зменшує тягу). У деяких випадках, через нещільності в димохідні каналі можливо "просочування" димових газів.
 • Недостатня кількість подачі повітря для горіння дров в каміні і підтримки тяги в димоході.
 • Вплив інтенсивних повітряних потоків на роботу каміна. Відкриті вхідні двері  або вікно (при неправильному розташуванні каміна), може привести до утворення зворотної тяги і сильного задимлення приміщення.
 • Вплив механічних пристроїв (кухонна витяжка, автоматична витяжна вентиляція) на роботу каміна.
 • Використання не якісного палива. Особливо димлять в каміні сирі або мокрі дрова. Дуже рідко власники камінів використовують дрова з оптимальною вологістю.
 • Механічне звуження перетину димового каналу (руйнування каналу з випаданням цегли, сторонні предмети в димоході, гнізда птахів).
 • Великі скупчення сажі на стінках димового каналу (звуження  труби і погіршення тяги).

 • Особливості режимів горіння палива. Камін працює в багатьох режимах: розпал, активне горіння, догорання, підкладання дров, горіння з закритими дверцятами або піднятим склом, і в кожному поводиться "по своєму"!
 • Відсутність знань по експлуатації каміна. На жаль, але власники камінів не читають інструкцій по експлуатації, а пічники і камінщики рідко роз'яснюють нюанси роботи каміна (багато і самі не знають).
 • Вплив атмосферних явищ на роботу каміна. Камін - взаємопов'язана система приміщення-топка-димохід-атмосфера-приміщення, тому на роботу вогнища впливають і атмосферні явища. Найбільший вплив надає вітер.
 • Основний момент для розуміння питання про задимлення каміна - усвідомлення, що дим є наслідком процесів, що відбуваються як в каміні, так і поза ним. І для розуміння проблеми необхідно спочатку розібратися в причинах виникнення і тільки потім приступати до усунення. Однозначних відповідей і рішень немає. В каміні все взаємопов'язано і "не врахування" одного з перерахованих факторів призводить або до задимлення або до піддимлювання під час експлуатації дров'яного каміна.

 

Предыдущие статьи
social-icon
Loading...