Продавец SAVEN - Saving Energy развивает свой бизнес на Prom.ua 6 лет.
Знак PRO означает, что продавец пользуется одним из платных пакетов услуг Prom.ua с расширенными функциональными возможностями.
Сравнить возможности действующих пакетов
Корзина
352 отзыва
ПОЛУЧИ БЕСПЛАТНЫЙ ВЫЕЗД МАСТЕРА НА ОБЪЕКТПОДРОБНЕЕ ЗДЕСЬ

Дякуємо за замовлення чи звернення. Товар заброньовано за Вами. Ми до Вас зателефонуємо з 9:00 першого робочого дня. Якщо питання термінове - зателефонуйте на вказані номери у розділі контакти. Ми допоможемо Вам.

+380968869614
+380508265006
+380961185394
УкраинаКиевПетропавловская Борщаговка, Магазин-салон в ТЦ "Будмайдан" пав. 4А [tel .: 0982689680/0992689680] / / Магазин-салон: Львов, ул. Луганская 1-Б] - [tel .: 0968869614/0508265006]
Наличие документов
Знак Наличие документов означает, что компания загрузила свидетельство о государственной регистрации для подтверждения своего юридического статуса компании или физического лица-предпринимателя.
SAVEN - Saving Energy
Корзина

Чому димить камін та які причини задимлення камінної топки чи пічки?

Чому димить камін та які причини задимлення камінної топки чи пічки?

Поява диму від робочого каміна - досить поширене явище, тому що процес горіння дров'яного палива супроводжується появою димових газів. Питань багато: "Чому димить камін?", "Чому з'являється зворотна тяга в каміні?", "Чому дим від каміна йде в будинок, а не виходить  в димохід?", "Чому тяга є, а камін димить?", а ось однозначних відповідей мало – відповіді на ці питання, що стосуються каміна дуже індивідуальні! 

Задимлення  - це перша причина не правильного функціювання камінної топки чи пічки, що може призвести до фатальних наслідків!

Дим від каміна потрапляє в камінний зал по різному:

 1. Зворотна тяга в каміні. Дим (димові гази) вперто не бажають віддалятися в димохід. У цій ситуації сильно димить камін, що призводить до сильного задимлення камінної зали чи приміщення, де розташований камін.
 2. Короткочасне перекидання тяги призводить до нетривалого викиду диму з каміна в приміщення (наприклад, різке відкриття вікна або вхідних дверей, вікна на другому поверсі котеджу). Після чого тяга нормалізується і камін працює без проблем.
 3. Задимлення під час розпалювання.
 4. Задимлення під час підкладки дров.
 5. Задимлення під час горіння каміна. Дим слабо  проходить з під димозбірника  або з кутів камінної топки.

Чи буде камін працювати ефективно і не буде диміти, "чадити", залежить від взаємозв'язку всіх характеристик і параметрів камінної конструкції.

Причин, за якими димить камін досить багато, але основними є:

 • Неправильний монтаж каміна (взаємозв'язок параметрів камінної топки і димаря, особливостей вентиляції в приміщенні). Причина неправильної конструкції каміна банальна - відсутність знань у майстра (виконавця), який назвався пічників або камінщиком.
 • Чи не оптимально підібрана камінна топка і димохід для даного приміщення.
 • Неправильне розташування каміна. Не бажано розташувати камін між вікон, біля сходів, вхідних дверей, зовнішньої стіни будинку (особливо для відкритих вогнищ).
 • Помилкові параметри конструкції димоходу і його розташування. Взаємозв'язок параметрів димоходу (висота, матеріал стінок димового каналу, герметичність каналу і варіанти установки). Необхідна чітка відповідність характеристик димоходу - для створення примусового розрідження (створення необхідної тяги). Найбільш поширені помилки - "низький" димохід, не правильна висота закінчення димоходу відносно конька даху.
 • Близькість розташування вищих будівель або дерев. Навіть правильно спроектований димохід може потрапити в зону вітрового протягу.
 • "Складна" конструкція димового каналу, яка створює додатковий опір руху димових газів і повітря (багато поворотних з'єднань або горизонтальні ділянки в димоході каміна, борів в димоході від печі, під'єднання каміна до опалювального щитка; частина димоходу каміна проходить в будинку, а велика частина зовні будівлі).
 • Зовнішній димохід або димовий канал в зовнішній стіні призводить до проблем при розпалюванні каміна, в деяких випадках при сильному охолодженні димових газів - до підвищеного утворення конденсату (суміш конденсату і сажі "роз'їдає" шви цегляної кладки, має неприємний "кислий" запах).
 • Порушення герметизації каналу димоходу (підсмоктування повітря в канал зменшує тягу). У деяких випадках, через нещільності в димохідні каналі можливо "просочування" димових газів.
 • Недостатня кількість подачі повітря для горіння дров в каміні і підтримки тяги в димоході.
 • Вплив інтенсивних повітряних потоків на роботу каміна. Відкриті вхідні двері  або вікно (при неправильному розташуванні каміна), може привести до утворення зворотної тяги і сильного задимлення приміщення.
 • Вплив механічних пристроїв (кухонна витяжка, автоматична витяжна вентиляція) на роботу каміна.
 • Використання не якісного палива. Особливо димлять в каміні сирі або мокрі дрова. Дуже рідко власники камінів використовують дрова з оптимальною вологістю.
 • Механічне звуження перетину димового каналу (руйнування каналу з випаданням цегли, сторонні предмети в димоході, гнізда птахів).
 • Великі скупчення сажі на стінках димового каналу (звуження  труби і погіршення тяги).
 • Особливості режимів горіння палива. Камін працює в багатьох режимах: розпал, активне горіння, догорання, підкладання дров, горіння з закритими дверцятами або піднятим склом, і в кожному поводиться "по своєму"!
 • Відсутність знань по експлуатації каміна. На жаль, але власники камінів не читають інструкцій по експлуатації, а пічники і камінщики рідко роз'яснюють нюанси роботи каміна (багато і самі не знають).
 • Вплив атмосферних явищ на роботу каміна. Камін - взаємопов'язана система приміщення-топка-димохід-атмосфера-приміщення, тому на роботу вогнища впливають і атмосферні явища. Найбільший вплив надає вітер.
 • Основний момент для розуміння питання про задимлення каміна - усвідомлення, що дим є наслідком процесів, що відбуваються як в каміні, так і поза ним. І для розуміння проблеми необхідно спочатку розібратися в причинах виникнення і тільки потім приступати до усунення. Однозначних відповідей і рішень немає. В каміні все взаємопов'язано і "не врахування" одного з перерахованих факторів призводить або до задимлення або до піддимлювання під час експлуатації дров'яного каміна.

 

Другие статьи