Чим обігріти домівки у міжопалювальний сезон і як заощадити на опаленні

З 1 квітня 2017 року підприємства паливно-енергетичного комплексу України припинили надавати послуги опалення, НАК «Нафтогаз України» у декілька разів знизив імпорт природного газу. Опалювальний сезон практично закінчився. Разом із тім скоротяться платіжки населення на комунальні послуги, однак і знизитися температура в помешканнях, адже синоптики не прогнозують швидкого настання літа. Натомість вони стверджують, що цьогорічні холоди настануть раніше, погода буде нестійкою а зима - лютою і морозною. Не додасть тепла в наші оселі й нестабільна ситуація із газозабезпеченням України.
Усі ці чинники змушують нас задуматись: чим обігріти домівки у міжопалювальний сезон, як убезпечити себе від можливих перебоїв з постачаннями газу, які альтернативні спосібі опалення і чи можливо заощадити кошти на обігріві наших помешкань, зберігаючи при цьому комфортну температуру?
Серед найбільш привабливих альтернативних способів обігріву можна зверни:
- Обігрів за допомогою електроенергії відрізняється простотою монтажу і відносно невисокою ціною обладнання, може використовуватись у невеликих приміщеннях, які використовуються не часто (наприклад у дачних будинках). Використання електроенергії для довготривалого обігріву чі обігріву приміщень з великою площею не рекомендують через дорожнечу цього методу.
- Використання сонячної енергії дає змогу в сонячні дні навіть у холодні пори року обігрівати будівлю і нагрівати воду, однак, незважаючи на всі переваги, через значно вартість обладнання, його незначну потужність, низьку рентабельність, не постійну наявність сонця, цей спосіб не набув суттєвої популярності в Україні.
- Тепловий насос – один із самих економних способів опалення. Він працює від електромережі і перетворює геотермальну енергію в тепло для обігріву будинку. Однак і цей тип опалення має суттєві недоліки: висока початкова вартість, дорозі обслуговування і низький коефіцієнт корисної дії.
Ще однією цікавою альтернативою автономного і централізованму газовому опаленню може слугувати обігрів приміщень за допомогою камінів і топок, де в якості палива використовують дрова. Сучасне дровяне опалення суттєво відрізняється від старих систем, у яких використовувались великі цегляні печі. Вони виконували функцію теплообмінника – нагріваючись, їх поверхня передавала тепло повітрю в приміщенні. Такі системи були вкрай неефективними, тому сформувався стереотип про дорожнечу опалення дровами.
Сучасні ж камінні топки і печі – складні високотехнологічні системи, які спроектовані таким чином, щоб отримати максимум енергії від процесу горіння і розподілити її з найбільшою користю для нас. Не зупиняються на досягнутому й виробники (Kawmet, Kratki, Invicta, Eurocom, Uniflam та ін.), які постійно удосконалюють свої продукти і збільшують їх коефіцієнт корисної дії. Завдяки широкому асортименту, великому діапазону потужностей (5-30 kW), наявності водяного контуру, системта допалу димових газів, можна підібрати оптимальний варіант для обігріву приміщень будь-якої площі.
Тому в системах опалення, дров'яні камінні топки, печі і каміни займають впевнені позиції і мають багато переваг:
· Простота в експлуатації;
· Екологічність;
· Економність;
· Довговічність;
· Простота монтажу
Окрім того, встановивши у домі камін чи піч ви зможете не тільки насолоджуватися всією красою вогня, а й самі вибирати температуру повітря у вашій оселі.
Таким чином, встановлення у домівці каміну чи печі в якості основного чи додаткового джерела тепла – це можливість вирішити проблему з опаленням, позбутись залежності від енергоносіїв, зекономивши при цьому кошти при встановленні і подальшому обігріві помешкань.
На сайті kyhon.com.ua розміщено великий асортимент камінних топок, камінів-печей, біокамінів, електрокамінів, камінних порталів, а також всього необхідного для їх монтажу і експлуатації.
Зверніться до наших менеджерів, які нададуть Вам безкоштовну кваліфіковану консультацію і допоможуть підібрати оптимальні рішення для опалення вашої оселі.